Rezerwa 126p | Przeróbka pływaka w baku
21844
page-template-default,page,page-id-21844,page-child,parent-pageid-21702,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.8.1,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Często w seryjnym maluchu zdarza się taka sytuacja, że mamy sobie paliwko, pół baku dajmy na to, jeździmy, jeździmy, a wskazówka nic nie opada. Odstawiamy malczana pod dom z 1/4 zbiornika, rano przychodzimy, a tu z 1/4 zrobiła się gruba rezerwa. Częstą sytuacją jest również zgaśnięcie samochodu z braku paliwa, mimo że nie świeciła się rezerwa jeszcze. Winę za taki stan rzeczy ponosi prosty plastikowy element. Elementem tym jest plastikowy tłoczek mający za zadanie (teoretycznie) tłumić drgania wskazówki od przemieszczającego się paliwa w baku. W praktyce tłoczek ten przyciera się piaskiem i brudem zawartym w paliwie, i blokuje całkowicie działanie pływaka. Na fotografii przedstawiony jest kompletny pływak wyjęty z baku maluchowskiego, na czerwono zaś zaznaczony jest element który należy usunąć :

toczek1

Tłoczek ten jest tylko wsunięty na ośkę pływaka, a jego dolna część jest wsunięta w metalowy uchwyt. Usunięcie polega tylko na wysunięciu plastikowych elementów. Po zdemontowaniu tłoczka cały gotowy do bezproblemowej pracy pływak wygląda tak:

toczek

zdemontowany tłoczek, widoczny u dołu zdjęcia, z wrodzoną w sobie nienawiścią do nieudanych rzeczy i głupich rozwiązań technologicznych ciskamy z dużym impetem do śmietnika. Bardziej nerwowi ludzie, którym błędne wskazania poziomu paliwa napsuły więcej krwi mogą owy tłoczek potraktować doraźnie młotkiem lub spalić w piecu sadystycznie obserwując jak płonie. Po takim zabiegu ulepszającym pływak możemy się cieszyć wskazaniami paliwa w trybie natychmiastowym, wskazówka pokazuje „on line” poziom paliwa. Nie ma co się stresować, że z powodu braku tego pływaka wskazówka będzie się bujać, uniemożliwiając odczyt, nic bardziej mylnego. Bak maluchowski jest na tyle mały, że paliwo przelewajac się nie powoduje żadnych większych zaburzeń pracy wskazówki i przeróbka jest jedną z lepszych jakie można wykonać w maluchu celem polepszenia swojego bytu.

banasiewicz02