Rezerwa 126p | Skracanie popychaczy
22418
page-template-default,page,page-id-22418,page-child,parent-pageid-21708,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.8.1,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Ciąg dalszy domowego sposobu na skracanie. Tym razem do obróbki poszły popychacze. Jeśli splanowaliśmy głowicę, zaopatrzyliśmy się w skracane osłony popychaczy warto jeszcze pomyśleć nad skróceniem samych popychaczy. Pozwoli nam to na między innymi na zwiększenie możliwości regulacji luzu zaworowego. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jak to w ‘’tjuningu’’ odchudzenie popychacza o kilka (kilo)gramów zbędnego materiału.

 

Potrzebne będą:

  • porządny młotek
  • piłka do metalu
  • pilniczki iglaczki
  • suwmiarka

Mocujemy czysty popychacz w imadle tak aby go nie uszkodzić (można przez szmatę), jednak w taki sposób aby się nie przemieszczał. Następnie piłujemy dookoła utwardzonego gniazdka. Piłujemy do momentu aż odejmując materiału z jakiego jest zrobiona rurka (jakiś stop aluminium) dotrzemy do trzpienia mocującego gniazdko, który jest utwardzony.

ZDJECIE 1

Następnie czynność powtarzamy pilniczkiem wyrównując i usuwając materiał o tyle o ile chcemy skrócić popychacz. Tą czynność należy wykonać ostrożnie, gdyż powierzchnia styku rurki i gniazdka musi być równa. Dzięki temu, że najpierw zrobiliśmy nacięcie piłą, teraz będzie łatwiej pracować pilniczkiem.

ZDJECIE 2

Efekt pracy powinien być następujący.

ZDJECIE 3

Oczywiście musimy kontrolować pracę za pomocą suwmiarki.

ZDJECIE 4

Następnie sięgamy za odpowiedni młoteczek i wbijamy gniazdko głębiej.

ZDJECIE 5

Sprawdzamy czy miejsce styku faktycznie wyszło prosto i właściwie gotowe.

ZDJECIE 6
ZDJECIE 8
ZDJECIE 7

Na zakończenie dodam że nie polecam wydłubywania gniazdek z rurki popychacza. W moim przypadku za każdym razem gdy próbowałem dochodziło do ułamania gniazdka.

ZDJECIE 9

Powiązany artykuł: Skracanie osłon popychaczy

 

Fleczer